foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0 532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 2
En KötüEn İyi 

KAROT Uygulaması hangi alanlarda kullanılmaktadır?
 
1- Karot uygulamaları yapılarda, binanın depreme dayanıklılığını test etmek amacıyla betondan numune alınmasında kullanılmaktadır. Betondan karot makinesi ile alınan numune test laboratuarındaki makinelerle dayanıklık testine tabi tutulur. Buradaki değerlere göre binadan kullanılan betonun sağlamlığı test edilmiş olur. Eğer binanızla ilgili test taptırmak isterseniz binanızın bir sütunundan karotçular vasıtasıyla, karot makineleri ile numune aldırtarak test edebilirsiniz.
 
2- Binalarda betona şekil vermek amacıyla karot ile beton delme, karot beton kesme, karot ile çürütme uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar ile kaldırılması gereken beton bir yapı için karot uygulaması yapılmaktadır. Örneğin pencere yada kapı açmak için karot işi beton yapıya uygulanmaktadır. Binaya şekil verme amacıyla uygulanan karot uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.
 
a- Karot ile beton delme: beton yapıda ihtiyaç duyulan yerler çaplarına uygun olan karot uçları kullanılarak delinmektedir. Havalandırma amaçlı veya tesisat işlerinde, kalorifer boruları için deliklerin açılmasından karot makineleri kullanılmaktadır.
 
b- Karot ile beton kesme: Beton kesme işinde çok kalın durumlarda karot ile beton kesmek mümkündür. Derz gibi makinelerin uçlarının yetmediği durumlarda karot beton delme uygulamasının tekrar edilerek uygulanması ile beton kesimi sağlanabilmektedir. Binada betondan kopartılması gereken bir parça karot makineleri ile yapılabilmektedir.
 
c- Karot makinelerle, binalarda betona dekorasyon amaçlı estetik kazandırmaya yönelik şekil verme uygulamaları yapılabilmektedir.
 
d- Karot ile beton çürütme: Karot ile beton çürütme genellikle beton yapının belli bir kısmı veya tamamının yıkımını amaçlayan işlerde kullanılmaktadır. Örneğin ortadan kaldırmak istediğinin bir balkonu karot uygulaması ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bina yıkımı sırasında karot ile beton çürütülerek yıkım çok daha pratik bir şekilde yapılabilmektedir.
 
3- Karot uygulaması inşaat işleriyle uğraşan bir çok sektör tarafından kullanılmaktadır. Tesisatçılar, bina yıkım ve bina güçlendirme işlerinde çalışanlar, dekorasyon işlerinde, beton test laboratuarlarında...
 

 

telefon whatsapp mail